-5% na wszystkie produkty     koniec promocji za: 12:08:42

Pytania i odpowiedzi

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 

Czy obrazy są gotowe do zawieszenia - czy płótna są naciągnięte na krosna, czy posiadają zawieszki oraz jakiej grubości jest krosno malarskie?

Obrazy są naciągnięte na krosna malarskie, gotowe do powieszenia. Do każdego zestawu dołączone są już zawieszki. Grubość krosna wynosi 20mm - dotyczy obrazów "foto-obrazów" zamówionych z własnego zdjęcia lub ze zdjęć z galerii.

Poniżej przykładowy mały foto-obraz:

Czy obrazy będą wyglądać w rzeczywistości tak jak prezentowane są zdjęcia w sklepie?

Obrazy będą wyglądać niemal identycznie do zdjęć prezentowanych w sklepie.
Obrazy drukowane mogą nieznacznie różnić się kolorystycznie od zdjęć - spowodowane to może być ustawieniami monitora.

      Jak dokonać zamówienia obrazu z własnego zdjęcia?

Wystarczy kliknąć w:   WŁASNY FOTOOBRAZ  po czym wczytać swoje zdjęcie do druku z komputera.
Mogą Państwo również wybrać zdjęcie z galerii zdjęć w której znajduje się ponad 190.000.000 pięknych zdjęć podzielonych na ponad 115 kategorii.
Po dokonaniu wyboru zostaną Państwo przekierowani do naszego kreatora obrazów w którym będą mogli Państwo dostosować swój obraz do własnych potrzeb.

 

      Czym różni się płótno canvas poliestrowe od płótna bawełnianego?

Płótna różnią się rodzajem materiału, z którego są wykonane. Poliester wykonany jest z włókien syntetycznych, bawełna jest materiałem naturalnym tak jak tradycyjne płótna malarskie. Płotno poliestrowe jest "bielsze, cieńsze" oraz jest materiałem o drobniejszej strukturze - gramatura 260g/m2. Płotno bawełniane natomiast ma wyraźniejszą strukturę oraz jest grubsze - gramatura 360g/m2. Obydwa są wysokogatunkowym materiałem.

      Do czego służy werniks?

Głównym powodem używania werniksu jest chęć „podciągnięcia” koloru obrazu, jednak najważniejszym zadaniem werniksu jest ochrona warstwy farby.  Przy wyborze obrazu z werniksem nie będzie problemu z myciem obrazu jeżeli chcą Państwo powiesić obraz np. w kuchni. Do naszych obrazów używamy matowego werniksu dzięki czemu światło nie odbija się zachowując przy tym żywe i piekne kolory. Przy zamówieniu obrazu z werniksem termin realizacji może się wydłużyc o 2 dni.

     Czy istnieje możliwość wysyłki zagranicznej?

Tak. W przypadku wysyłki zagranicznej prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod adresem biuro@swiat-obrazow.pl

W celu uzyskania szybszej informacji "wyceny" dotyczącej dostawy za granicę prosimy o podanie wymiarów obrazu(ów) oraz adresu dostawy.

    

     Czy drukowane obrazy są ekologiczne?

Obrazy i zdjęcia drukowane są w technolgi tuszu pigmentowego ! Nie stosujemy technologii Solventowej które nie są obojętne dla zdrowia.
Zdjęcia zamieniamy w dzieła sztuki. Łączymy nowoczesne technologie z artystycznym podejściem do obrazów.  Drukowane są je na specjalnym, oryginalnym płótnie canvas. Druk jest odporny na blaknięcie, obrazy eksponowane bez wystawienia na bezpośrednie światło słoneczne zachowują swoją idealną kolorystykę przez dłuuugi czas. Każde płótno jest ręcznie naciągane na mocne krosna malarskie, co przyczynia się do ogólnego, artystycznego efektu końcowego, zapewniającego nietypowy i elegancki produkt do salonu, sypialni, biura czy kuchni.

     Czy mogę zwrócić zamówiony obraz(y), fototapetę?

Każdy Klient będący Konsumentem, który zawarł Umowę sprzedaży, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny pod warunkiem:

§ 8 Odstąpienie od Umowy sprzedaży

12. Prawo odstąpienia od Umowy sprzedaży nie przysługuje Klientowi będącemu Konsumentem w odniesieniu do umów, w których towarem jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb (np. obraz - fototapeta z własnego zdjęcia lub z galerii zdjęć zamówiona poprzez generator) 

Odstąpienie od umowy przysługuje tylko klientom którzy zamówili produkt bez żadnych zmian "specyfikacji" tzn. nie zmieniają wymiaru obrazu, koloru, odcieni, itp. - dotyczy obrazów ze zdjęć z galerii.

 

Wszystkie zdjęcia prezentowane w naszym sklepie są najwyższej jakosci wykonane prze znanych lub mniej znaych fotografów, artystów, grafików, prawdziwych pasjonatów fotografii.

     Jak montuje się fototapetę?

Szczegółowa instrukcja montażu opisana jest w: TECHNOLOGIA DRUKU

 

Zapraszamy również do naszego drugiego sklepu nowoczesne-obrazy.pl w którym posiadamy: obrazy ręcznie malowane na płótnie, obrazy olejne, obrazy wieloczęściowe - dwuelementowe, trzyelementowe tzw. tryptyki, czteroelemetowe, pięcioelementowe, sześcioelementowe oraz siedmioelementowe, fototapety ścienne, obrazy z zegarem na baterię tzw. fotozegary, naklejki na ścianę, okleiny samoprzylepne, naklejki na drzwi i wiele innych..