Fototapety dżungla

  Dodatkowe filtry:  
skąd url?
szukaj
Ilość: 2492442, strona 1/51926

Współcześni ludzie przykładają dużą uwagę do tego, jak prezentuje się wystrój ich domu. W ostatnich latach, kiedy to każdy przeciętny człowiek zaczął spędzać jeszcze więcej czasu w prywatnych przestrzeniach, wygoda i piękno otoczenia stały się naprawdę istotne. Jeżeli pragnie się w każdym pomieszczeniu wprowadzić niesamowity klimat, warto pomyśleć o rozwiązaniu, jakim jest fototapeta. Fototapeta to dekoracja, którą można przykleić na ścianie po to, aby za jej pomocą ukryć różnego rodzaju niedoskonałości i zamaskować wszystko to, co drażni i przeszkadza.

To też szybki sposób na zupełnie nową aranżację wnętrza, dzięki czemu będzie ono prezentować się znacznie lepiej. Fototapeta dżungla to propozycja dla osób, które chcą wprowadzić odrobinę zieleni i natury do przestrzeni w domu po to, aby łatwiej się tam zrelaksować, uspokoić i ukoić po ciężkim dniu.

Dżungla fototapety charakterystyka

Fototapeta z motywem, jakim jest dżungla, to propozycja do wielu różnych pomieszczeń. Fototapety z dżunglą świetnie sprawdzą się między innymi w sypialni, salonie, kuchni, a także w korytarzu oraz przedpokoju. Utrzymane są one w różnej stylistyce. Fototapeta, której przewodnim motywem jest mroczna dżungla, wprowadza odrobinę wyrafinowanego klimatu. Sprawdzi się idealnie na przykład na ścianie w sypialni, na tle której stoi łóżko. Będzie też dobrym pomysłem na aranżację salonu.

Można przykleić ją na ścianę, obok której ustawi się meble wypoczynkowe, na przykład kanapę, fotel oraz stolik kawowy. To dobry pomysł na to, aby podkreślić szczególny charakter wnętrza, w którym największą dekorację będzie stanowiła właśnie wspomniana tapeta. Fototapety z naturą, na których jest sporo zieleni to również wspaniały sposób na to, aby udekorować pokoje dzieci małych. Być może dżungla to motyw, który nie do końca kojarzy się z wystrojem pokojów dla dzieci, ale w połączeniu z prostymi meblami i dodatkami, taka fototapeta będzie wspaniale wyglądała na przykład w pokoju chłopca nastolatka lub dziecka w wieku szkolnym.

Fototapety dżungla w kuchni

Fototapety z różnymi motywami można przyklejać również w kuchni. Będą one idealnie komponowały się między innymi w kuchniach urządzonych w stylu minimalistycznym, w których większość dodatków oraz dekoracji to tak naprawdę pojedyncze rzeczy wysokiej jakości. Wtedy tapeta może zostać przyklejona w miejscu, w którym zwykle stosuje się glazurę.

Jeśli zamontuje się ją na ścianie pomiędzy górną a dolną linią szafek, będzie prezentować się wspaniale i podkreśli kolorystykę zabudowy kuchennej. W kuchni z fototapetą z dżunglą, jako alternatywą dla glazury, świetnie sprawdzą się proste, minimalistyczne fronty kuchenne utrzymane w stonowanej kolorystyce. W połączeniu z interesującym motywem na fototapecie, będą stanowiły idealną całość.

Fototapeta w sypialni

Planując aranżację domu, warto wykorzystać fototapetę również w sypialni. Fototapeta w duchu retro, na której motyw dżungli odtworzony jest w sposób nawiązujący do starych rycin i wzorów, będzie idealnym rozwiązaniem do minimalistycznych sypialni. Najczęściej stosuje się taką tapetę na ścianie, na tle której stoi łóżko. Można zdecydować się na mebel tapicerowany lub drewniany, a także z zagłówkiem z rattanu. Bez względu na to, który model się wybierze, zawsze będzie on pięknie kontrastował z fototapetą, na której przedstawiono bogatą zieloną roślinność tropikalnego lasu.

W takim pomieszczeniu, które utrzymane jest w kolorystyce nawiązującej do natury naprawdę łatwo się zrelaksować i odpocząć. Z pewnością każdy, kto zastosuje tego typu dekorację w swoim domu, będzie miał poczucie bliższego kontaktu z przyrodą. To pozwala ukoić nerwy, wyciszyć się pod dniu pełnym wyzwań i zwyczajnie poczuć lepiej.

Dżungla fototapety

Jeśli tylko masz czas, przejrzyj dostępne fototapety i wybierz wzory do swojej sypialni, kuchni, salonu lub pokoju dziecka. W naszej ofercie znajdują się przeróżne wzory, zamówienia realizowane są szybko, istnieje również możliwość zamówienia próbników. Próbki pozwalają zobaczyć, jak wzór prezentuje się na żywo, dotknąć faktury i poczuć ją pod palcami. Decyzje podejmowane podczas zaangażowania wszystkich zmysłów są bez wątpienia trafniejsze. Łatwiej dopasować fototapetę do przestrzeni, jeśli zobaczy się ją naocznie i oceni intensywność kolorystyki oraz nadrukowanych wzorów.

Sposób mocowania fototapety jest stosunkowo prosty. Z pewnością każdy poradzi sobie samodzielnie i przyklej ją w swojej domowej przestrzeni. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni klej, a następnie odrobinę czasu. Można skorzystać również z pomocy drugiej osoby. Dzięki temu łatwiej będzie bezbłędnie położyć fototapetę i zadbać o to, by wystrój prezentował się nienagannie. Fototapeta zastosowana w domu sprawi, że przestrzeń będzie prezentowała się niebanalnie. Należy podkreślić też fakt, że za pomocą fototapety można ukryć niedoskonałości wnętrza. Często w taki sposób odnawia się na przykład stare drzwi, które po przyklejeniu fototapety wyglądają zdecydowanie lepiej. Zastosowanie fototapety może być zatem szersze niż standardowe.

Czytaj więcej