Skorzystaj z oferty 5% taniej!     koniec promocji za: 17:41:42

Obrazy do łazienki

Obrazy

Zobacz i zamów z galerii zdjęć

W naszej ofercie pojawiło się ostatnio wiele obrazów do łazienki, które można by wprowadzić do łazienkowej aranżacji. Oczywistym jest, że ich forma znacząco odbiega od "standardowej" sztuki. I nie chodzi tu wcale o styl malarski lub tematykę danego dzieła, lecz o techniczne aspekty jego wykonania.

Szkło - zupełnie nowe spojrzenie na obraz łazienkowy

W związku z tym, że mowa tutaj o obrazach przeznaczonych do łazienki, konieczne jest zastosowanie specjalnej techniki ich produkcji. Projekty wchodzące w skład naszej oferty są malowane bezpośrednio na szkle, dzięki czemu doskonale znoszą one oddziaływanie wilgoci. Co więcej, są one malowane za pomocą nowatorskich technologii. Łączą one w sobie niezwykłą jakość przedstawionego obrazu, jak i trwałość kolorowej powłoki malarskiej. Oznacza to, że obrazy te zachowają swoją pierwotną formę nawet wówczas, gdy zostaną one pochlapane lub nawet zalane wodą.

Nowe ujęcie klasyki

Dostępne w naszym asortymencie projekty graficzne mogą być łączone z klasycznymi, łazienkowymi aranżacjami. Co ciekawe, można je podzielić na dwie odrębne grupy. W pierwszej z nich znajdują się wyłącznie te grafiki, które przedstawiają (mniej lub bardziej naturalnie) przedstawione krajobrazy. Każda z tych grafik jest na swój sposób wyjątkowa i odnosi się do dobrze znanych, klasycznych wzorów graficznych. Na tym jednak nie koniec! W drugiej grupie projektów można bowiem znaleźć grafiki przedstawiające np. klasyczne samochody. Trzeba przyznać, że jeśli czyimś celem jest stworzenie łazienki retro, to takie stare pojazdy będą dla niej świetnym dodatkiem. Do klasycznie zdefiniowanej łazienki można też wprowadzić bardziej uniwersalne obrazy łazienkowe o tematyce roślinnej. Bądź co bądź - kwiaty to jeden z najpiękniejszych, artystycznych wzorców.

Nowoczesność nie musi być nudna!

A co, jeśli celem inwestora jest stworzenie minimalistycznej i nowoczesnej stylistyki łazienkowej? W takiej sytuacji warto postawić na niecodzienne wzornictwo. W przypadku minimalistycznego projektu łazienki wybrać należy coś ze sztuki surrealistycznej. Warto zauważyć, że nie muszą być to od razu dzieła w stylu Salvadora Dali. Wręcz przeciwnie - dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na klasyczne dekoracje ścienne, które upstrzone będą pakietem nienaturalnych barw. Turkusowy kwiat, cień drzewa lub motyw kwiatów wzbogaconych przepięknymi, błękitnymi kroplami rosy, to tylko niektóre z propozycji, nad którymi warto się zastanowić. Można też postawić na inne, nowoczesne obrazy, które przedstawiają w zupełnie nowy, surrealistyczny sposób czarne i kolorowe liście. Trzeba przyznać, że takiego wzornictwa nie powstydziliby się nawet najwięksi protoplaści stylu nowoczesnego.

Styl nie od zera, czyli projekty "na gotowe"

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć uniwersalnych projektów graficznych, które z powodzeniem "odnajdą się" w praktycznie każdej, łazienkowej stylizacji. Inwestor może postawić m.in. na ciekawe wzory kwiatów (o których mowa była wcześniej) lub też na surrealistyczne kompozycje, w których główną rolę odgrywają wielokolorowe plamy. W naszej ofercie nie mogło również zabraknąć wzorów odnoszących się do szeroko pojętego dynamizmu. Prawdziwym hitem ostatnich miesięcy są np. obrazy do łazienki przedstawiające... eksplodujące owoce, które dosłownie toną w dużej ilości wszędzie rozbryzgującej się wody. Jednym słowem, osoba które chce wybrać coś z naszej oferty, musi liczyć się z poważnymi trudnościami w wyborze najlepszego projektu. Taka już nasza rola...

Woda, wszędzie woda

Wielu naszych klientów decyduje się na wybór motywów graficznych, które nawiązują bezpośrednio do "łazienkowej" stylizacji. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszy się np. motyw przedstawiający pokrytą kroplami wody szybę. Jego zaletą - oprócz szeroko rozumianego uniwersalizmu - jest wysoka jakość przedstawionego obrazu. Każda z umieszczonych tutaj kropel wody jest inna, dzięki czemu obserwator przez bardzo długi czas może podziwiać ta niezwykłą, a zarazem naturalną kompozycję. Nawiasem mówiąc, taka grafika jest świetnym dodatkiem na nudną ścianę urządzoną w minimalistycznym stylu. Dzięki temu wnętrze łazienki stanie się jeszcze piękniejsze i to bez konieczności zastosowania rozbudowanych rozwiązań dekoracyjnych. A tak na marginesie, efekt ten byłby jeszcze lepszy, gdyby uzupełnić go o rozmyślnie zaprojektowane podświetlenie LED.

Obrazy abstrakcyjne - coś dla świetnie doświetlonych wnętrz

Jeśli celem inwestora było stworzenie przepięknej, jasno doświetlonej łazienki, to mamy dla niego świetną, graficzną propozycję. Mowa tu oczywiście o bogatym pakiecie wzorów abstrakcyjnych, z których większość jest ujęta w bardzo szerokim spektrum jasnych kolorów. Każda z tych grafik jest zaprojektowana w wyjątkowy, nowoczesny sposób. Dzięki temu doskonale połączą się one z ultranowoczesną, a co za tym idzie świetnie doświetloną stylistyką wnętrz. Warto przy tym zauważyć, że w ten sposób można udekorować nie tylko wnętrze typowej łazienki, ale też każde inne pomieszczenie. Mówiąc wprost - nasze obrazy do łazienki to dekoracje, które można wykorzystać również do wielu innych, aranżacyjnych zastosowań. I właśnie dlatego warto na nie postawić.

Ciemna łazienka - który obraz wybrać?

A co, jeśli ktoś preferuje ciemny styl w łazience? Czy dla niego również znajdzie się coś w naszej ofercie? Otóż tak - jak najbardziej! W naszej ofercie można znaleźć bowiem ciekawe projekty grafik, które ubogacą nawet najbardziej oryginalne i wymagające wnętrza. W przypadku łazienek utrzymanych w ciemnej stylistyce, można zdecydować się na ciekawie wyglądający motyw drzewny. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że las bambusowy - bo taką nosi on nazwę - budzi w odbiorcy pewne wewnętrzne napięcie. Trzeba przyznać, że doskonale współgra ono z odczuciami, jakie kojarzą się z utrzymaną w podobny sposób łazienką. Opcjonalnie można też postawić na wymienione wcześniej krople na szybie lub też na ciemne kompozycje kwiatowe. U nas każdy znajdzie coś, co z pewnością sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Właściwości techniczne naszych obrazów

Trzeba przyznać, że łazienka to miejsce wyjątkowe dla naszych obrazów. I choć jest w niej sporo wilgoci, to doskonale znoszą one bezpośrednie oddziaływanie wody. To jednak nie wszystko! Każdy nasz szklany obraz jest wyjątkowo łatwy w czyszczeniu. Wystarczy zaledwie parę chwil, by usunąć z niego wszystkie zabrudzenia. Mało tego - nie trzeba wykorzystywać do tego celu wody z detergentem. Wystarczy tylko lekko zwilżona szmatka. Na uwagę zasługuje również fakt, że każdy nasz obraz to idealne uzupełnienie dowolnej przestrzeni i to również tej, która jest narażona na bezpośrednie promieniowanie UV. Dzięki temu treść obrazu nigdy nie wyblaknie. Co więcej, obraz ten jest odporny na wiele różnych niesprzyjających czynników, w tym na parę, wilgoć i dużą temperaturę, która - co ciekawe - może dojść do nawet 150 stopni Celsjusza.

Podsumowując, nasze grafiki to idealne dekoracje dla różnych typów łazienek. Co więcej, za ich pomocą można udekorować ściany wielu innych, funkcjonalnych pomieszczeń.

Czytaj więcej