Parawany dekoracyjne dwustronne

Ilość: 2068, strona 1/44

Parawan jest meblem tworzącym ruchomą i składaną przegrodę. Ma różne funkcje, takie jak ochrona przed przeciągami, tworzenie odizolowanej przestrzeni dla intymności lub spotkań biznesowych lub politycznych. W dzisiejszych czasach produkt ten cieszy się ogromną popularnością. Składa się z paneli kierunkowych, zwanych arkuszami, wykonanych z litego drewna lub rozciągniętej tkaniny, obramowanych drewnianą ramą, połączonych zawiasami.

Parawan pokojowy - jego historia

Parawany pojawiły się już dawno temu, na przykład w Chinach. Unikalne drewniane panele stały się składane za panowania dynastii Han. Pierwotnie są to umocowane meble na podstawie, złożone z pomalowanych, lakierowanych i zdobionych paneli z litego drewna, połączone metalowymi zawiasami. Mają kilka ról. W VIII wieku zostały przyjęte przez Japonię oraz Koreę. Japończycy wykonują ruchome ścianki działowe, zastępując drewno arkuszami papieru lub jedwabiu oraz zawiasami lin, skórzanych pasków lub jedwabnych sznurków. Opracowują wiele stylów znaków przedstawiających historie czytane od prawej do lewej. Koreańskie parawany zasłynęły z jakości artystycznej. Bardzo często na parawanach znajdują się rysunki z kwiatami, zwierzętami lub innymi elementami. W XV wieku pierwsi brytyjscy podróżnicy sprowadzili do Europy kilka egzemplarzy, przekazali je francuskim i holenderskim firmom z Indii, które wysyłały całe ładunki. Pojawiły się w XVI wieku we Francji w funduszach ołtarzowych budynków sakralnych, a zwłaszcza w XVII wieku w prywatnych mieszkaniach, w których Catherine Rambouillet wprowadza modę na parawany, które są wykonane z dobrej jakości jedwabiu. Swój szczyt osiągnęły w XVIII wieku. Ich użycie spada na początku XIX wieku i pojawia się ponownie około 1860 roku pod panowaniem Napoleona III wraz z falą japońskich inspiracji, w tym Nabi, takich jak Paul Sérusier czy Pierre Bonnard, do malowania prawdziwych obrazów na panelach parawanowych. Parawany dekoracyjne zyskały ogromną popularnością, ponieważ prezentują się one bardzo elegancko.

Doskonałe parawany dwustronne

Na początku XX wieku, wraz z rozwojem nowoczesnych systemów grzewczych, jego funkcjonalna rola izolacji znika na rzecz dekoracyjnej roli. Pierwotnie meble te, które nie miały być przenoszone, były wykonane z litego drewna, malowane, lakierowane i dekorowane, często wzbogacane inkrustowaną macicą perłową i kamieniami szlachetnymi. Dziś jednak są wykonywane w bardziej solidny sposób - co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Tematy oferowane tym partycjom były bardzo zróżnicowane: krajobrazy, zwierzęta, kwiaty, postacie. Ale często ukrywały znacznie więcej, niż mogły zaoferować. Umieszczone w linii przerywanej, przegubowe panele pionowe miały również tę zaletę, że blokowały złe moce, które, jak sądzono, poruszały się tylko w linii prostej. Wszystkie te cechy wyjaśniają miejsce wyboru, które udało się podbić w chińskich wnętrzach. Chińczycy bowiem wierzyli, że to właśnie parawany odstraszały duchy. Przez wieki zestawy były wzbogacane o wiele detali, dzięki czemu w dzisiejszych czasach prezentują się one naprawdę doskonale.

Parawany dekoracyjne

Od VIII wieku Japończycy byli zainteresowani tym rzemiosłem, aż do perfekcyjnego opanowania techniki. I tak często kraina Wschodzącego Słońca była inspirowana sztuką z Królestwa Środka, aby rozwinąć ją do perfekcji. Poza czystym estetyzmem Japończycy bardzo szybko zrozumieli praktyczne zainteresowanie tymi tarczami piękna, które przyjęli za pomocą przegród, szczególnie łatwych do przenoszenia w przypadku pożaru lub trzęsienia ziemi. Tak narodził się Byobu, lekki ekran, którego panele zastąpiono arkuszami papieru, a zawiasy linami, skórzanymi paskami lub jedwabnymi sznurkami. Ale prawdziwym wkładem japońskich rzemieślników jest niewątpliwie malarstwo, które jest przywilejem wielu szkół w całym kraju. Wśród stylów, które rozwinęły się w czasie, możemy przytoczyć obecną nanga, bardzo liryczną lub kano, odzwierciedlając starożytne techniki atramentem indyjskim, poprzez rimpa, klasyczne i kolorowe lub soga, specjalizującej się w reprezentacji jastrzębi. Inną cechą japońskich paneli jest czytanie od prawej do lewej z powtarzaniem postaci, które mają ilustrować różne fazy historii. Pomimo różnorodności osiągnięć i nieograniczonej kreatywności Japończyków, to jednak koreańskie parawany dekoracyjne naprawdę pozwoliły tej dyscyplinie wejść do kategorii dzieł sztuki, wraz z jej artystami i mecenasami.

Parawan pokojowy - jaki wybrać?

W XV wieku wspaniałość dekoracji, wzmocniona przez pozłocenie złotym liściem, intryguje sądy europejskie. Pierwsi brytyjscy podróżnicy relacjonują zapierające dech w piersiach osiągnięcia w Europie. W XVI wieku holenderscy kupcy wysyłali nawet mnóstwo parawanów, pozostawiając cenne ładunki w Zatoce Bengalskiej. Mówi się, że to Madame de Rambouillet w XVII wieku wprowadziła modę we Francji. To u tej wyjątkowej kobiety, wówczas jednego z najlepszych klientów East India Company, odbył się pierwszy paryski salon, w którym Corneille, Madame de Sevigne i Malherbe spotykali się regularnie. W dzisiejszych czasach parawan pokojowy może znajdować się na przykład w pokoju dziennym, sypialni lub gabinecie. Integracja z arystokratycznymi manierami starego kontynentu była całkowitym sukcesem: ryciny tamtych czasów świadczą o obecności parawanów we wszystkich wnętrzach, a pisarze opowiadają swoje historie. Trzeba powiedzieć, że w ogromnych pokojach tych dużych, nieogrzewanych zamków z początku XVII wieku, te meble stanowią decydujący pierwszy krok w podziale przestrzeni. Ścianka działowa bowiem nie była tak popularna, jak jest teraz. Oprócz tego, warto wspomnieć o tym, że ogród to również idealne miejsce na postawienie parawanu. W wieku oświecenia - trendu, który zostanie potwierdzony w dziewiętnastym wieku - w społeczeństwie u szczytu komfortu wewnętrznego i wyrafinowania - zestawy parawanów zdecydowanie stają się prawdziwym hitem, jakby zawsze były częścią wnętrza. Małe modele są nawet przeznaczone do umieszczenia na stolikach. W przedstawieniach Eugène Labiche odgrywają nawet wiodącą rolę. Akcesoria te, jak widać są niesamowicie funkcjonalne.

Kolorowe parawany do mieszkania

Artyści wizualni są szybko uwiedzeni oryginalnością tego nietypowego produktu. Cóż, parawany są naprawdę wyjątkowe. W XX wieku, oprócz wielkich projektantów z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, na czele których byli Jean-Michel Frank, Albert Rateau, André Mare, Eileen Gray i Jean Dunand, prawie wszyscy artyści zajmowali się tą sprawą, od Muchy po Vallotton , mijając Redon, Vuillard, Lurçat lub Riopelle. Pod tym względem moda na parawany do dziś nie przeminęła. Szansa na zainteresowanie kupujących była dwukrotnie większa. Każdy miłośnik mebli jest w stanie oprzeć się urokowi trzech pomalowanych paneli upiększających obiekt mimo wszystko funkcjonalny. Parawan jest przede wszystkim dziełem stolarza i tapicera: elementy są wykonane z drewnianej ramy, którą tapicer pokrywa materiałem. Trzeba przyznać, że produkty te są dostępne w atrakcyjnej cenie w wielu sklepach.

Składany parawan - jak działa?

Chroni przed szorstkimi przeciągami, umożliwia aranżację wnęk, a dzięki swojej mobilności oraz różnorodności formatu i liczby liści staje się istotnym elementem mebli. Następnie dopasowuje się go do wiszącego na ścianie - gobelinu, mniej lub bardziej bogatych tkanin czasami ułożonych w paski, wytłaczaną skórę - i tapicerki siedzeń. Różne wykazy Wersalu z czasów Ludwika XIV wspominają o 437 parawanów, które były pokryte doskonałymi tkaninami. W XVIII wieku moda na parawany była większa niż kiedykolwiek. Najlepsi malarze tamtych czasów dostarczają modele do zdobienia, gdy sami ich nie wykonują: Claude III Audran, Watteau, Desportes, Oudry, Boucher. Ci artyści, którzy, robiąc to, co dziś nazywamy malarstwem sztalugowym, pracowali również w sztuce, która jako dekoracyjna była nie mniej istotna i reprezentatywna. Drewno zajmuje ważniejsze miejsce, po ewolucji siedzeń, których rama segregatora i siedziska jest zindywidualizowana, pokryta jest rzeźbami w kolorze złotym. Parawany drewniane również były bardzo popularne. Składany parawan jest bardzo łatwy podczas użytkowania - co z całą pewnością jest ogromną zaletą.

Piękne parawany

Wioska ze schodami, okrągła kompozycja niskich domów, z ciemnymi, spadzistymi dachami, nagimi drzewami i skali chromatycznej - czarna, biała, beżowa - nadają temu krajobrazowi północnej Francji wyrafinowany transkrypt w japońskim stylu. Parawan z takimi malunkami był bardzo popularny i uwielbiany przez naprawdę wiele osób. W XX wieku jego funkcja dekoracyjna wydaje się przewyższać użyteczne zastosowanie. Jednak niektórzy projektanci wnętrz, tacy jak Eileen Gray i Jean Dunand, wykorzystali ją do ponownego skomponowania przestrzeni w mieszkaniu z nowoczesnymi udogodnieniami. Pierre Chareau posunął się dalej, układając woluminy za pomocą ruchomych ścianek działowych z okiennicami, które przesuwając się po szynach powróciły do ​​zasady parawanów. Ta składana ściana, którą można umieścić w dowolnym miejscu służy do ochrony przed wiatrem na balkonach i ogrodach, przed latającymi iskrami w piecach lub w pokojach lub przegroda. Występuje ona w wielu wersjach kolorystycznych.

Bez problemu można zakupić parawan:

  • biały z malunkami kwiatów,
  • czerwony z narysowanymi drzewami i roślinami,
  • beżowy z wizerunkiem zwierząt.

Parawan pokojowy - gdzie kupić?

Z Azji rozdzielacze pokoi przybyły do ​​Europy, zwłaszcza do Francji. We francuskich, a później w hiszpańskich domach królewskich, często ozdobne przegrody pokojowe służyły jako ekrany prywatności dla szlachciców, którzy ubierali się za osłoną hiszpańskiej ściany. Drewniane parawany były ozdabiane cennymi materiałami, takimi jak brokat lub aksamit i malowidłami artystycznymi. Dzięki temu wyglądały one naprawdę bardzo luksusowo i stylowo. W dzisiejszych czasach parawany są często malowane na kolor czarny. Biura są wyposażone na przykład w parawany dekoracyjne lub parawany bambusowe. Do pokrycia zwykle stosuje się polar, papier lub tapetę. Istnieją również dzielniki pokoju wykonane z drewna lub bambusa. Te ostatnie warianty są szczególnie odporne na warunki atmosferyczne i dlatego nadają się do zachowania prywatności na zewnątrz, na przykład w ogrodzie lub na balkonie. W zależności od funkcji, jaką ma spełniać parawan - jako dzielnik pokoju lub ekran prywatności - jest on dostępny w różnych rozmiarach i różnych stopniach przezroczystości. Można je zakupić w sklepach z dekoracjami wnętrz oraz online - w naszym sklepie.

Rewelacyjnej jakości parawany pokojowe

Chociaż składane parawany pochodzą z Chin, można je znaleźć w wielu projektach wnętrz na całym świecie. Dekoracje tego typu będą wyglądać fantastycznie w każdym pomieszczeniu. Taka kotara zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby. Niektóre z pierwszych zastosowań są bardziej praktyczne. Były używane do zapobiegania przeciągom w domach. Parawan pokojowy jest dostępny w niskiej cenie w wielu sklepach meblowych. Można go zamówić również przez Internet. Czasami można trafić na atrakcyjnej promocje, dzięki czemu zaoszczędzi się sporo pieniędzy. Dzieci mogą wykorzystać taki parawan jako kryjówka podczas zabawy w chowanego. Trzeba przyznać, że takie parawany mają mnóstwo zastosowań. Ponieważ wiele składanych parawanów ma piękne projekty artystyczne, mogą one pasować do wystroju wnętrza domu. Dzielniki pomieszczeń są używane przez projektantów i architektów do dzielenia obszarów. Istnieje wiele różnych rodzajów ścianek działowych, rur i zasłon, ekranów shoji i ścian. Przegrody mogą być wykonane z wielu materiałów, w tym drewna, tkaniny, pleksi, bawełnianego płótna w ramie, plisowanej tkaniny lub luster. Rośliny, półki lub balustrady mogą również służyć jako przegrody. Przenośne przegrody pokojowe mają złożone panele ścienne wsparte na kołach. Parawan pokojowy zachwyci swoją oryginalnością wiele osób. Domy i inne rezydencje używają rozdzielacza pomieszczeń, aby bardziej efektywnie dzielić przestrzeń lub dekorować punkt skupienia. Dzielnik pokoju ma wiele zastosowań, w tym: dzielenie pokoju, dodawanie prywatności do każdej przestrzeni, ukrywanie bałaganu oraz zwiększanie przestrzeni.

Oferujemy Państwu parawany dekoracyjne 3-częściowe oraz 5-częściowe. Parawany wykonane są z drewna dwustronnie zadrukowane.

Wymiar parawanu 3-częściowego: 135x172cm: 45x172cm, 45x172cm, 45x172cm
Wymiar parawanu 5-częściowego: 225x172cm, 45x172cm, 45x172cm, 45x172cm, 45x172cm, 45x172cm

Czytaj więcej